Maskoti expedice

expedice-bílý-tesák    ostatní    maskoti

Hlavním maskotem Expedice Bílý Tesák jsou samozřejmě vlci. My radioamatéři s nimi máme mnoho společného. Vlci na kopci hlasitě vyjí a dávají tak o sobě ostatním vlkům vědět. My na kopci taky hlasitě vyjeme, jenže narozdíl od nich do mikrofonu vysílačky, takže naše vytí je slyšet mnohonásobně dál...

Vlci jsou úžasná a nedoceňovaná zvířata, která si zaslouží samostatnou vlčí rubriku. Nicméně, divoké zvíře patří divoké přírodě a ne do kotce. Proto na expedice (aby nám nebylo v přírodě smutno) s námi jezdí jejich domestifikovaní potomci - psi. Dříve s námi jezdívala "bílá vlčice" Mikina, ale ta už před lety přešla přes duhový most, odkud pro pejsky není návratu. Potom nás provázela její nástupkyně Míša, bílý švýcarský ovčák. Ale i ona nás nakonec po mnoha šťastných, společně strávených letech, opustila a její úkol převzala Maya, fenka aljašského malamuta.

Míša (Izaura Michele Donevara) *12.3.2004, +9.8.2017:

Kliknutím na obrázek ho lze zvětšit, kliknutím na zvětšený obrázek se okno opět zavře.
(Některý počítač bude požadovat odsouhlasit „Povolit automaticky otevíraná okna z tohoto webu.“)


Maya (Brea Brave Star Ledový třpyt):


když spím, tak spím Pozoruji zkušenější... Hraju si... Učím se poslouchat... A brzy budu velká holka...

Mája je šedobílá fenka aljašského malamuta. Jejím otcem je malamut, který získal titul Mistr ČR v tahu břemene 2012 a ani Mája nepatří k žádným gaučovým povalečům a zvládá vše, co se od správného severského psa očekává.

Aby byl výčet úplný, je tu ještě australáček Jimmy - vysoce inteligentní i veselý parťák do každé situace. Nicméně ten má úplně jiné pracovní povinnosti a tak musí primárně spolupracovat se svou paničkou.

A pak tu máme ještě Dosutteki:    Sukina (A1/1),  Edáčka (A1/1),  Artíka (HF) a před časem jsme tu měli i Hermu (A1/1).


[ zpět na hlavní stránku ] - [ o vlcích, vlčicích i vlčatech ]